İşbirliği


DevSecOps kuruluşların teknik alanlar dışındaki ekip üyelerine DevSecOps’un gücünü ulaştırır. Mühendislik kaynaklarını harcamadan hedeflenen görünürlüğe ve kontrole ulaşmak için pazarlama, tasarım, finans, İK ve hukuk departmanlarını güçlendirin. Özellikler, hizmete sunulan ürün kod dağıtımından ayrıştırılarak, teknik olmayan ekip üyeleri bütünlüğü tehlikeye atmadan özelliklerin görünürlüğünü kontrol edebileceklerdir.Çevik uygulamalar, birçok artının yanı sıra geliştirme ekiplerinin daha sıklıkla özellik üretmelerini sağlayacaktır. Sürekli entegrasyon ve sürekli dağıtımı (CI/CD) elde edebilmek için DevSecOps ile tüm işlem döngüsü otomatik hale getirilir. Test ve güvenlik ekipleri, uçtan uca stratejisini izleyerek baştan sona dahil olabilirler. Bununla birlikte ‘Lean’ prensipleri ile değer katmayan süreçleri çıkartabileceksiniz. Daha verimli olacak, değeri en yükseğe çıkaracak, pazarlama zamanını geliştirecek ve harika bir müşteri deneyimi sunacaksınız.Sürekli Teslimat


Sürekli Teslimatı bir hizmet olarak düşünün. Dağıtımlar başarısız olduğunda sizi koruması için makine öğrenmesi kullanarak tüm CD sürecinizi otomatik hale getirin ve her adımda ticari kuruluş-seviyesinde güvenlik elde edin. Sürekli Teslimat hiç bu kadar basit olmamıştı. En karmaşık dağıtımları basitleştirin, çok büyük boyuttaki kod dizileriyle uğraşmak zorunda kalmadan karmaşık dağıtım stratejileri içeren dağıtım hatlarını uygulayın. Makine öğrenmesi ile başarısızlığa karşı kendinizi koruyun; performans, kalite ve işlevsellik de dahil olmak üzere dağıtımların başarılı olup olmadığını otomatik olarak doğrulayın ve işler yolunda gitmediyse dağıtımları otomatik olarak geri alın.

Tüm süreç için tek bir kullanıcı arayüzü, tüm yazılım teslimat sürecini izleyebileceğiniz tek bir panel ile ekiplerinizin AWS EC2, AWS Lambda, Docker ve Kubernetes gibi teknolojiler kullanarak dağıtım iş akışlarını hızlandırmalarını sağlayacaksınız. Sürekli doğrulama, akıllı geri sarma, gizli yönetim, gerçek zamanlı dağıtım analitikleri, canlı bildirimler ve konfigürasyon gibi özellikler kodunuzu ihtiyaç duyduğunuz sıklıkta ve verimlilikte dağıtmanızı sağlayacaktır.
Uygulama Performansı Yönetimi


Uygulama Performans Yönetimi (APM) çözümü, uygulamalarınızı izleyecek ve kusursuz müşteri deneyimi sağladığından emin olmak için gereken gücü sağlayacaktır. Karmaşık, dağıtılmış uygulamalarda uçtan uca yönetim kullanımı gerekmektedir. APM çözümümüz; uygulama haritalama, dinamik temellendirme ve kod seviyesinde hata teşhisi sağlar.

Tüm bileşenlerin tam olarak nasıl birbirine bağlı olduğunu görün. APM, haritaları otomatik olarak bulur ve her bir uygulama hizmetinden ve altyapı bağımlılığından kritik müşteri gezintilerini görselleştirir. Ekipler, hizmetleri ayrı ayrı izlemek yerine uçtan uca performansa yalnızca müşteri deneyimi bağlamında yaklaşır.

Müşteri Deneyimini Geliştirmek


Size İzleme, Şekillendirme ve Performans imkanı sunarken müşteri deneyiminizi ‘varış noktasından’ bir ‘yolculuğa’ dönüştürmemize izin verin.

İzleme: Deneyimi müşterinin gözünden görerek anlayın
Teknoloji, mal ve hizmet satın alırken kuralları koyma konusunda müşterilere eşi benzeri görülmemiş bir güç vermektedir. Araştırmalar, müşterilerin %75’inin çevrimiçi temas kurduktan sonra beş dakika içerisinde “hemen” hizmet beklediğini tespit etmiştir. Buna benzer miktarda kullanıcı basit bir deneyim talep etmektedir, alışveriş yaparken karşılaştırma uygulamaları kullanmakta ve çevrimiçi değerlendirmelere kişisel öneriler gibi güvenmektedirler. Müşterilerin beklentilerini Google ve Amazon gibi önde gelen şirketlerden aldıkları seviyedeki hız, kişiselleştirme ve kolaylık ile karşılayın.

Şekillendirme: İşletmeyi müşteriye göre yeniden tasarlayın
Müşteriler şirketinizin ürün kalitesini, hizmet performansını ve fiyatlarını çok yüksek standartlarla değerlendirecektir. Hizmet verdiğiniz müşteri segmentine göre bu faktörlerden hangilerinin daha önemli olduğuna nasıl karar verebilirsiniz? Hangisi en yüksek ekonomik değer sağlar? Kritik müşteri gezintilerini tespit edeceğiz. Bunları anladığınızdan emin olacağız, müşteri segmentlerini teker teker inceleyerek işletmenizin odağı kaybetmemesine, müşteri memnuniyetinde pozitif bir etki sağlamasına yardımcı olacağız ve müşteri ihtiyaçlarınıza göre işlevlerinizi yeniden tasarlama sürecine başlayacağız.

Uygulama: Kuruluşun somut sonuçlar üretmesini sağlayın
Müşteri deneyiminiz kurumsal stratejinin odağı haline geldikçe daha fazla yöneticiniz kuruluşunuzu daha geniş müşteri deneyimi dönüşümüne geçirme kararıyla karşılaşacaktır. İlk karşılaşacağınız sorun, kuruluşunuzu ve yeni ürünü nasıl yapılandıracağınızı, nereden ve nasıl başlayacağınızı tespit etmek olacaktır. ONOTIO; müşterilerinizin söylediklerine sofistike ölçüm yöntemleri uygulamak, müşteri öngörülerinize uygun dağıtım yapabilmeleri için önemli çalışanlarınızı güçlendirmek ve temelde müşteri merkezli yönetim yapısı oluşturmak konularında size yardımcı olacaktır. Kısa sürede ekonomik kazançları garantilemek, değer katmanızı ve sürekli yenilik için ivme kazanmanızı sağlayacaktır.

Altyapı Yönetimi


Gerek tesis içinde gerekse bulutta olmak üzere müşterileriniz uygulamanızın altyapılarında gezerken onları izleyebilir ve optimize edebiliriz. Sunuculara, veritabanlarına ve ağ performansına görünürlük sağlayarak uygulama performansınızın altyapınız tarafından tamamen desteklendiğinden emin olmaktayız. Altyapı görünürlüğü, anlamlı iş işlemlerine girerek sunucu, veritabanı ve ağ sorunlarını müşterileri etkilemeden gerçek zamanlı olarak ve göz ardı edilebilir ek masraflarla tespit etmenizi ve sorun gidermenizi sağlar.

Disk I/O, üretim miktarı, CPU kullanımı, Sunucu görünürlüğü ile hafıza kullanımı, veritabanı sunucusunda yükleme veya yapılandırma gerektirmeyen eşsiz aracısız Veritabanı görünürlüğü, uygulamaların ağları kopyalamaması bağlamındaki Ağ görünürlüğü gibi makine ve altyapı seviyesinde metriklerin hepsini tek bir panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama sağlayıcısı gözüyle Altyapı Yönetimi çözümümüz, altyapı ekipleri ve operasyonları ile eşsiz işbirliği sağlar, genellikle müşterilerimiz eski izleme araçlarını bırakırlar ve bu da neredeyse anında yatırımın geri dönüşünü sağlar.


İş Zekası


DevSecOps’ın hedefi, şirketiniz için uygulama performansını iş performansına ve en önemlisi de ticari sonuçlara bağlamaktır. Performansınız, kullanıcı deneyiminiz ve ticari sonuçlarınız arasında anında, net, uygulanabilir bir bağlantı sağlayalım.

Ticari sonuçlarınızı geliştirmek için gerçek zamanlı stratejik ticari içgörülerini anlamanıza ve uygulamanıza yardımcı olalım. İşletmenize görünürlük kazandırmak için ticari verilerinizi, uygulama ve altyapı verileriyle katmanlayın.

Müşteri olay sırasının performans metriklerini ve ticari etkilerini anlayın. Kullanıcı Gezintileri, en üst düzey temel performans göstergeleri için ticari bileşenlerin ve müşteri deneyiminin nasıl bir araya geldiğini ölçer.

Hizmet seviyesi anlaşmasını, hizmet benimsemesini ve diğer temel performans göstergelerini geliştirmek için segmentlere ayrılmış müşteri deneyimlerini analiz edin, izleyin, kontrol edin ve öncelik verin. Segment Sağlığı özelliği, hangi müşterilerin hangi özellikleri kullandığı ve uygulama performansının kullanma davranışlarına etki edip etmediği hakkında görünürlük sağlar.

Çıkarılan üretim kodlarını uygulama, müşteri deneyimi ve temel performans göstergelerine göre karşılaştırın, sorgulayın ve değerlendirin. Uygulamanızın yeni sürümlerini çıkarırken, altyapı geçişi yaparken veya piyasaya çıkış öncesi ve sonrası performans karşılaştırması yaparken AppDynamics’i gerçek zamanlı olarak kullanın.

Ekiplerin birden fazla dağıtılmış ticari olayı tek bir süreç halinde bir bütün olarak analiz etmesini sağlayarak Ticari Gezinmeyi güçlendirin. Yatırımları değerlendirin, yazılan ve piyasaya sürülen koda etkili bir şekilde öncelik verin. Ticari Gezinme, modern işletmelere kritik görevleri ve stratejik hizmetleri geliştirme ve çalıştırmanın yeni bir yolunu sunar.

Tasarım


Sürekli iş akışı, DevSecOps kültürünün karakteristik özelliğidir ve hedefimiz şirketler ve müşterileri arasındaki dijital haberleşmeyi suyun balığa sağladığı ortam gibi doğal ve kolay kılmaktır. Kuruluşunuzun merkezinde yazılım olmasını sağlamak için DevSecOps ortamınızı en iyi şekilde sizinle birlikte tasarlayacağız. Fakat, yalnızca tasarımdan ve işletim hizmetlerinden öte ONOTIO kuruluşunuzun tamamının DevSecOps kültürüne dahil olduğundan emin olacaktır.

Danışmanlık hizmetimiz aracılığıyla ekiplerinizle birlikte çalışacağız, dijital işletmenizdeki tüm birimlerinizi tespit edeceğiz ve ardından uzmanlığımızı ve araçlarımızı kullanarak desteğimizle sizi gerçek bir yazılım şirketi haline getirecek bir DevSecOps kuruluşu tasarlayacağız.


Dönüşüm


ONOTIO, Dijitalleşme yolunda kuruluşunuza yardımcı olacaktır. Hem operasyonel hem de kültürel olarak DevSecOps’a geçişinizde sizinle birlikte çalışarak iş ortağınız olacağız. Yazılım geliştirme departmanından tüm BT ve İş ekipleriniz boyunca prensipleri, uygulamaları ve metodolojileri uygulamanızda yardımcı olacağız. Stratejik danışmanlık ekibimiz, DevSecOps maceranızın her adımında size tavsiye verip yol gösterecektir.

ONOTIO’daki ekibimiz, yalnızca BT’de değil ticarette de etkileyici bir uzmanlık portföyüne sahiptir, bu nedenle DevSecOps’ın yalnızca araçlar ve süreçlerdeki değişikliklere olan yatırımlarla değil kuruluşunuz boyunca koordineli ve işbirliği içeren çabalarla elde edildiğini anlıyoruz.

Dönüşüm danışmanlığı hizmetimiz departmanlar arası tıkanıklığın önüne geçer ve ekiplerinizin tamamında işbirliği ve şeffaflık oluşturarak yenilikçiliği en üst düzeye çıkarmanızı, zaman ve kaynak kaybına yol açan problem teşhis süreçlerini önlemenizi sağlar. Bu yeni yaklaşım, kuruluşunuzun tamamında işbirliğine dayalı dijital bir kuruluş olma odaklı değişim stratejisini oluşturmanıza ve uygulamanıza yardımcı olur.

Test Etme


Yeni bir pazara girmeyi planladığınızda veya yeni bir ürün veya hizmet sunduğunuzda test etmek çok önemlidir. Sentetik test özelliklerimiz, piyasaya çıkmadan önce müşteri kullanıcı arayüzlerinizin optimize edildiğinden ve ayarlandığından emin olarak müşterileriniz nerede olursa olsun anında başarıyı garanti eder.

DevSecOps ortamında, işletme için atılacak bir sonraki adımın kararlaştırılması, dağıtılması veya gerekli ekiplerden iyileştirmeler talep edilmesi için tüm birimlerinizle test sonuçlarını paylaşma imkanı sunacağız ve yazılım üretime geçtiğinde test verilerini uygulama performans yönetiminde referans olarak kullanabileceksiniz.


Yetki Verme


Genellikle uygulamalarınızın bileşenleri sizin veya proje ekibinizin doğrudan kontrolünde değildir. Uygulamalar ve/veya bileşenleri bir bakıma üçüncü taraflara bağımlıdır. Bu üçüncü şahıs kuruluşunuzdaki birimlerden farklıdır ve projeye herhangi bir ilgileri veya kararları etkileyecek olanakları olmayabilir ve buna rağmen ticari başarıyı etkileyecek durumdadırlar.

ONOTIO, bu üçüncü şahıs bağımlılıkları tespit etmek, miktarını belirlemek ve yönetmek için sizinle birlikte çalışarak potansiyel etkilerini anladığınızdan emin olmanızı sağlar. Nitelikli eğitmenlerimiz, kuruluşunuzdaki tüm birimlerin yetkin DevSecOps katılımcıları olduklarından emin olacaktır, sistemimiz uygulamalarınızın kontrolünü ele alarak siz kontrolü kazandıkça absürt danışmanlık ücretlerini ve dışa bağımlılığı azaltmanızı ve/veya ortadan kaldırmanızı sağlayacaktır.

DevSecOps sistemleriniz tüm üçüncü şahısları veya hizmet sağlayıcılarını denetlemenize ve sorumlu tutmanıza olanak tanır. CEO’nuzdan mühendislerinize tüm birimlerinizin üçüncü taraf performansını temel performans göstergesi ve hizmet seviyesi anlaşması gibi metriklerle izlemesini ve ölçmesini sağlamak için son teknoloji paneller kullanacağız.

Güvenli İnternet Erişimi Her zaman “Çalışan” Koruma


Maliyetli uygulamalar ve ağ altyapısından kurtulurken, kullanıcıları ve ofisleri koruyan doğrudan buluta bağlantı güvenliğini benimseyin.

ONOTIO’nun sınıfında en iyi olan bulut güvenlik çözümü yardımıyla, bulut için güvenliği sağlarken her zaman çalışan, özdeş bir koruma elde edin, tüm kullanıcılar ve mevkiiler, mevkiinin neresi olduğuna bakmaksızın, her zaman çalışan bir güvenlik elde etsin. Kullanıcınız nereye giderse gitsin güvenlik politikanız ona eşlik etsin.


Güvenli Özel Erişim


Tüm Özel Uygulamalar için, artık kullanıcı deneyimi ile güvenlik arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Bulut Hizmetimiz bir kamu bulutu üzerinde ya da veri merkezinde çalışan özel uygulamalarınız açısından hatasız, sıfır güven erişim temin eder. Uygulamalarınız hiçbir zaman internete maruz bırakmayacağından, yetkisiz kullanıcılar açısından tamamıyla görünmez kılınacaktır.

Her yerden Çalışın


Mevcut güvenlik teknolojileri bugünün iş gücü için inşa edilmemiştir. Bu teknolojiler yavaş ve pahalı olup, saldırı sathınızı arttırır. Herhangi bir yerden çalışmaya ilişkin başlangıç için tasarlanmış bir çözüme ihtiyacınız bulunmaktadır.

ONOTIO’nun Bulut Güvenlik Platformu, çalışanların evde oldukları gibi ofiste de üretken ve güvenli olmalarını sağlamak için onları güçlendirecek altı gerekliliğin tamamını temin eder.


Sıfır Güven


ONOTIO, halka açık bir bulut üzerinde ya da veri merkezinde çalışan özel uygulamalara hatasız, sıfır güven erişim temin eden bir bulut hizmeti sağlar. Hizmet, ağı onların kullanımına sunarken içeride-dışarıda bağlanabilirlik vasıtasıyla uygulamaların kullanıcılara bağlanmasını temin eder. Kullanıcılar hiçbir zamanda ağ üzerinde yer almazlar. Bu sıfır güven ağ erişim yaklaşımı hem yönetilen ve yönetilmeyen cihazları hem de (sadece web uygulamaları haricinde) her türlü özel uygulamayı destekler.