DevOps 2.0 Nedir?

DevOps bir yazılım geliştirme, dağıtım ve yönetim kültürü, hareketi ve felsefesidir. Tüm kuruluşun iletişimine, işbirliğine ve daimi entegrasyonuna odaklanır. Adaptasyonun kolay olmadığı durumlar için geliştirilmiştir bir yazılım geliştirme konseptidir. Yazılım geliştiriciler ve BT operasyon ekibi arasındaki bariyerleri kaldırarak yazılım dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırmayı amaçlar. Ayrıca süreçlerin, yeni araçlar öğrenmenin ve hatta kuruluştaki ve/veya BT altyapısındaki değişimlerin getirdiği verimsizlikleri azaltmayı da hedefler.

DevOps 2.0 koordinasyon kültürünü, teknik ekiplerle diğer ekipler arasında bir işbirliği kültürüne yayarak bunu iş dünyasına dahil eder. DevOps 2.0, DevOps’un gücünü kuruluşunuzdaki herkese taşır!

Neden DevOps 2.0?

İşlerin dijitalleşmesi, gittikçe daha fazla işletmenin çoğunlukla ya da tamamen yazılıma ihtiyaç duyması anlamına gelmektedir. Müşterinize sunduğunuz uygulamalarınız artık iş temsilcileriniz haline gelir ve günümüz dünyasında zayıf müşteri hizmeti, bir işletmenin çöküşündeki en hızlı ve en yaygın neden haline gelmiştir.

DevOps 2.0 stratejisi, tüm üretim ortamlarında iş birimlerinin tamamının işbirliğini sağlayarak her bir yazılım işlevinin dağıtımındaki riski azaltma olanağı tanır. Yönetim, pazarlama, finans, üretim gibi işletme birimleriniz, sürekli değişiklik ve gelişme beklentisi içerisinde olan son kullanıcıya hangi yeni özelliklerin ne zaman sunulacağını kontrol edebilecekler.

DevOps 2.0, her kararınıza gerçek işletme zekasını ve sonuçları gerçek zamanlı olarak ölçme imkanını dahil ederek BT ve dijital dönüşümünüzde (nesnelerin interneti, akıllı platformlar, büyük veri vb.) daha iyi uyum sağlayacaktır. Kesintisiz yazılım dağıtımınızı hızlandırabilecek ve üretimdeki sistemlerinizin stabilitesinden ödün vermeden gerçek zamanlı yönetim ve analiz imkanına sahip olacaksınız.Neden DevOps 2.0?İşlerin dijitalleşmesi, gittikçe daha fazla işletmenin çoğunlukla ya da tamamen yazılıma ihtiyaç duyması anlamına gelmektedir. Müşterinize sunduğunuz uygulamalarınız artık iş temsilcileriniz haline gelir ve günümüz dünyasında zayıf müşteri hizmeti, bir işletmenin çöküşündeki en hızlı ve en yaygın neden haline gelmiştir.

DevOps 2.0 stratejisi, tüm üretim ortamlarında iş birimlerinin tamamının işbirliğini sağlayarak her bir yazılım işlevinin dağıtımındaki riski azaltma olanağı tanır. Yönetim, pazarlama, finans, üretim gibi işletme birimleriniz, sürekli değişiklik ve gelişme beklentisi içerisinde olan son kullanıcıya hangi yeni özelliklerin ne zaman sunulacağını kontrol edebilecekler.

DevOps 2.0, her kararınıza gerçek işletme zekasını ve sonuçları gerçek zamanlı olarak ölçme imkanını dahil ederek BT ve dijital dönüşümünüzde (nesnelerin interneti, akıllı platformlar, büyük veri vb.) daha iyi uyum sağlayacaktır. Kesintisiz yazılım dağıtımınızı hızlandırabilecek ve üretimdeki sistemlerinizin stabilitesinden ödün vermeden gerçek zamanlı yönetim ve analiz imkanına sahip olacaksınız.

ONOTIO & DevOps 2.0

Deneyimimiz, hizmetlerimiz ve sınıfının en iyisi araçlarımız; müşterilerimizin “kullanıcı merkezli dijitalleşme” amaçlarına ulaşmalarını sağlar. Bir başka deyişle, “sürekli dağıtım ve uygulama yönetimine müşterilerinizin açısından bakarak işletme amaçlarınıza ulaşır ve kusursuz müşteri deneyimi sağlarsınız.” Yazılım dağıtım ve yönetim biçiminiz, yazılımın kendisi kadar önemli olacaktır.

ONOTIO, uygulamalarınızın bütünlüğünden ödün vermeden artan müşteri beklentilerini karşılamanızı sağlar. Yalnızca geliştirme döngüsünü hızlandırmak amacı gütmeden ortak çalışmaya dayalı dijital iş gücü oluşturarak sürekli dağıtım, yönetim ve analiz yapabilmenizi sağlayacağız.

DevOps 2.0 kültürüne geçtiğinizde çeşitli işbirliği süreçleriyle işletmenizi geliştireceksiniz. Bu süreçler bir araya gelerek ekiplerinizin daha iyi ve daha hızlı yazılım dağıtımı gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır. Bu yazılım, üretime ulaştığında yalnızca performansı değil, aynı zamanda gerçek zamanlı işletme metriklerini de yönetmenize olanak tanıyarak ekip liderlerinizi tüm temel performans göstergelerinizi ölçmeleri konusunda güçlendirecektir.

Organizasyonel dijitalleşmeye ulaşmanıza yardımcı olacağız ve DevOps 2.0 kültüründe gerekli yetenekleri ve sorumlulukları sağlayacağız; tüm birimlerde güven ve iletişimi artırarak gerçek bir müşteri ve işletme odaklı dijital ortam sunacağız.

Kullanıcı Merkezli
Dijitalleşme

Kusursuz Müşteri
Deneyimi

DevOps 2.0 ile Artan
İş Birliği Süreçleri

Ortak Çalışmaya Dayalı Dijital
İş Gücü Oluşturma

Uygulama Bütünlüğü Korunarak
Artan Beklentileri Karşılama

Müşteri ve İşletme Odaklı
Gerçek Bir Dijital Ortam